آتش سوزی پیرامون چرنوبیل ادامه دارد

به گزارش وبلاگ بام شهر، اداره موقعیت های اضطراری اوکراین گفت: آتش سوزی در محدوده پیرامون نیروگاه هسته ای آسیب دیده چرنوبیل به سه منطقه جدید سرایت نموده و کماکان ادامه دارد.

آتش سوزی پیرامون چرنوبیل ادامه دارد

اداره موقعیت های اضطراری اوکراین در گزارشی اظهار داشت؛ در زمان حاضر علفزارها و محدوده جنگلی پیرامون نیروگاه هسته ای چرنوبیل دچار حریق شده و به دلیل آتش دریافت علف ها و نی های خشک آتش به مناطق جدید سرایت نموده است.

ماموران آتش نشانی در محدوده های جنگلی کوروگودسکی، کوتوفسکی و دنیسوفتسکی به اطفاء حریق می پردازند و در مجموع 379 نفر با یکصد دستگاه و تجهیزات با سه فروند هواپیمای آن-32پی و دو فروند بالگرد در عملیات اطفای حریق شرکت دارند.

رسانه های اوکراین روز دوشنبه گزارش دادند که آتش سوزی های جنگلی در شمال کی یف پایتخت اوکراین شروع شده و دهها هکتار از جنگل های نزدیک نیروگاه هسته ای آسیب دیده چرنوبیل را فرا گرفته است.

بر اساس این گزارش ها، بیش از یکصد هکتار از اراضی نزدیک نیروگاه هسته ای آسیب دیده چرنوبیل گرفتار حریق شد.

علت وقوع آتش سوزی، آتش زدن علف های خشک در علفزار پیرامون نیروگاه آسیب دیده چرنوبیل گزارش شد و پلیس محلی یک نفر را به جرم برپایی آتش دستگیر کرد.

در همین حال رئیس سازمان بازرسی محیط زیست اوکراین از افزایش چندبرابری تشعشعات رادیواکتیو در منطقه چرنوبیل بر اثر آتش سوزی در این منطقه اطلاع داد.

ایگور فیرسوف با بیان این مطلب اضافه نمود: در محدوده پیرامون نیروگاه هسته ای آسیب دیده چرنوبیل، سطح تشعشعات رادیواکتیو 16.5 برابر بیشتر از میزان عادی بود.

حادثه اتمی چرنوبیل روز 26 ماه آوریل 1986 بر اثر وقوع دو انفجار در رآکتور این نیروگاه رخ داد که در اثر آن حدود 28 نفر در دم جان باختند. شهر 50 هزار نفری چرنوبیل در 120 کیلومتری شهر کییف پایتخت اوکراین و محل واقع شدن نیروگاه هسته ای به همین نام اکنون به منطقه ای متروکه و خالی از سکنه تبدیل شده است.

دولت شوروی سابق که از انفجار نیروگاه چرنوبیل غافلگیر شده بود، سه روز پس از حادثه، خبر آن را اظهار داشت و بیش از 200 هزار نفر نیز برای اقدامات امدادی و برطرف پیامدهای آن از مناطق و جمهوری های مختلف شوروی وقت به محل اعزام شدند.

بر اثر این سانحه، 17 کشور اروپایی دچار آلودگی شدند، 23 درصد قلمرو بلاروس،10 درصد خاک اوکراین و حدود 2 درصد قلمرو روسیه به تشعشعات رادیواکتیو آلوده شد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "آتش سوزی پیرامون چرنوبیل ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی پیرامون چرنوبیل ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید