برنامه ساخت آرامستان جدید در 3 بخش تهران

به گزارش وبلاگ بام شهر، معاون شهرسازی شهرداری تهران از شناسایی مکان هایی در شمال، شرق و غرب تهران برای ایجاد آرامستان جدید پایتخت خبر داد.

برنامه ساخت آرامستان جدید در 3 بخش تهران

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بام شهر، عبدالرضا گلپایگانی در مورد مکان یابی آرامستان جدید در تهران گفت: مکان یابی گورستان جدید برای تهران در دستورکار کارشناسان معاونت شهرسازی و سارمان بهشت زهرا (س) قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در راستای ایجاد گورستان جدید تهران مشاوران طرح ساختار حریم و حوزه آرامستان برای جانمایی مکان جدید فعال هستند؛ اضافه کرد: کارشناسان پس از بررسی های متعدد به پیشنهاداتی رسیدند که قرار شد مطالعات را در قالب گزارشی به شهردار تهران ارائه دهیم تا پس از بررسی نهایی، این پیشنهادات برای تصمیم گیری به شورای شهر تهران ارائه شود.

گلپایگانی با تاکید بر اینکه پس از تایید شهردار، مکان های جدید آرامستان تهران به شورای شهر معرف می شود، گفت: تئوری کلی ما این است که گورستان اگر در یک نقطه متمرکز نباشد، بهتر است چرا که زیارت اهل قبور امر ناپسندی نیست که از شهر دور کنیم به همین دلیل در شمال، شرق و غرب تهران مکان هایی را که امکان ایجاد آرامستان جدید دارند شناسایی شدند.

وی با تاکید بر اینکه این مکان ها در حریم تهران است، گفت: در شناسایی مکان های جدید مجموعه ای از عوامل همچون ویژگی های زیست محیطی، ترافیکی و... لحاظ شده است و براساس آن نقاطی را پیشنهاد دادند.

معاون شهرسازی شهرداری تهران تاکید کرد: شناسایی و ایجاد آرامستان جدید در پایتخت تا تا پایان سال 1400 به پایان خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برنامه ساخت آرامستان جدید در 3 بخش تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ساخت آرامستان جدید در 3 بخش تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید