دیوان عالی آمریکا از قانون ترامپ در زمینه منع ورود مهاجران حمایت کرد

به گزارش وبلاگ بام شهر، دیوان عالی آمریکا پیشنهاد ایالت نیویورک و دو ایالت دیگر برای متوقف ساختن سیاست منع مهاجرت به آمریکا که از سوی ترامپ اتخاذ شده بود، را رد کرد.

دیوان عالی آمریکا از قانون ترامپ در زمینه منع ورود مهاجران حمایت کرد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بام شهر، دیوان عالی ایالات متحده آمریکا دیروز آدینه، پیشنهاد ایالت های نیویورک، کنتیکت و ورمونت برای به تعلیق در آوردن سیاست منع مهاجرت موقت به آمریکا که از سوی ترامپ اتخاذ شده را رد کرد.

ترامپ که هفته گذشته با انتشار پیامی توییتری از تصمیم خود برای امضای یک فرمان اجرایی به منظور تعلیق موقت مهاجرت به آمریکا با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و محافظت از مشاغل شهروندان آمریکایی، خبر داده بود، چهارشنبه این فرمان اجرایی را امضا کرد. این فرمان به بعضی مهاجران قانون اجازه اقامت در کشور آمریکا را نمی دهد، با این فرض که آن ها در آینده نیازمند یاری دولت خواهند بود.

به نوشته خبرگزاری رویترز این سه ایالت، اعلام نموده بودند که این قانون موقت کوشش ها برای مبارزه با گسترش ویروس کرونا را به عقب می اندازد، زیرا این قانون مانع مهاجران از دسترسی به تجهیزات عمومی و بهداشتی می گردد در صورتی این ها تجهیزات ضروری برای مراقبت از عموم مردم است.

به گزارش رویترز، دیوان عالی آمریکا پیشنهاد ایالت های نیویورک، کنکتیکوت و ورمانت برای تعلیق فرمان اجرایی ترامپ را بدون اینکه 9 قاضی آن حضور داشته باشد، رد نموده است.

این در حالی که 4 قاضی از این دادگاه لیبرال هستند و 5 قاضی دیگر محافظه کار محسوب می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دیوان عالی آمریکا از قانون ترامپ در زمینه منع ورود مهاجران حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوان عالی آمریکا از قانون ترامپ در زمینه منع ورود مهاجران حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید