کاهش مرگ و میر کرونا طی 48 ساعت گذشته در پایتخت ، بهشت زهرا با سخت ترین سکانس های کرونا روبرو است

به گزارش وبلاگ بام شهر، فرمانده ستاد کرونا تهران از کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا طی 48 ساعت گذشته در پایتخت خبر داد.

کاهش مرگ و میر کرونا طی 48 ساعت گذشته در پایتخت ، بهشت زهرا با سخت ترین سکانس های کرونا روبرو است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بام شهر، علیرضا زالی فرمانده ستاد کرونا تهران در دویست و هفتمین جلسه شورای شهر گفت: شهرداری و مدیریت شهری هماهنگی بسیاری زیادی با ستاد کرونا در تهران داشته و با اقداماتی که انجام گرفته امروز شاهد تبلور عینی، آرامش خاطر در سطح شهر هستیم که بخش زیادی از این موضوع به دلیل همکاری خوب نیرو های شهرداری به ویژه سخت کوشان حوزه نظافت شهر و بهشت زهرا است.

وی افزود: نیرو های بهشت زهرا سخت ترین سکانس های روبرو با متوفیان کرونا را داشته اند و باید توجه داشت که در کنار همه این موضوعات شهر تهران پیچیدگی و مختصات ویژه ای دارد.

فرمانده ستاد کرونا تهران ادامه داد: تهران به دلیل وجود شهر های حاشیه ای که از نظر بهداشتی، درمانی، اقتصادی و فرهنگی مسائل زیادی دارند شرایط خاصی داشته و از یک طرف نیز جمعیت شناور در پایتخت یک میلیون نفر است که معادل جمعیت دو استان محسوب می شود. همچنین جمعیت آزاد در تهران 500 تا 600 هزار مورد بوده که در محدوده دانشگاه ها واقع شده است.

وی گفت: سکونت های غیررسمی در تهران نیز سبب پیچیدگی بیشتر کار شده و ارجاع بیماران سخت را نیز در سطح پایتخت از شهر های دیگر بسیار شاهد بودیم که همه این پیچیدگی ها در مجموع حکمرانی در شهر قابل مدیریت بود و خوشبختانه انسجام بین بخشی و همگرایی خوبی حاصل شد.

وی بیان داشت: در حال حاضر در تهران از نظر حکمرانی مقابله با اپیدمی در شرایط پیوسته قرار داریم و این در حالی بود که ابتدای شیوع کرونا در برخی از شهر ها شاهد از هم گسیختگی حکمرانی بودیم.

فرمانده ستاد کرونا تهران گفت: دستگاه های ملی در شهر تهران انسجام بین بخشی خوبی داشته و 25 دستگاه ذی مدخل استانی و ملی در پایتخت کنار هم فعالیت دارند و بسیاری از مصوبات حاصل وحدت رویه دستگاه های مختلف است.

زالی گفت: تهران حدود 11 میلیون و 900 هزار تخت جنرال بیمارستانی دانشگاهی دارد که با مجموع تخت های مربوط به نیرو های مسلح و نهاد های دیگر این آمار به 31 هزار و 200 مورد تخت می رسد. همچنین 80 درصد از تخت های تخصیص یافته به بیماران کرونا اکنون مربوط به بخش دانشگاهی است.

وی گفت: آمار نویدبخش که در حال حاضر وجود دارد این بوده که طی 48 ساعت گذشته مرگ و میر ناشی از این بیماری در تهران بر اساس آنچه از مراجعات بیمارستانی گزارش شده کاهش یافته است و عدد مطلوبی در سطح کشور و بین المللی حاصل شده که البته اقدامات برای بهبود بیشتر شرایط انجام می گیرد.

فرمانده ستاد کرونا تهران تأکید کرد: ترویج فرهنگ خودمراقبتی یکی از راهبرد های اصلی جهت مقابله با بیماری کرونا است و این موضوع باید مورد توجه بیشتر مردم قرار گیرد.

ادامه دارد...

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کاهش مرگ و میر کرونا طی 48 ساعت گذشته در پایتخت ، بهشت زهرا با سخت ترین سکانس های کرونا روبرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش مرگ و میر کرونا طی 48 ساعت گذشته در پایتخت ، بهشت زهرا با سخت ترین سکانس های کرونا روبرو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید