کرونا و مدیریت بحران واشنگتن؛ ارسال ماسک های تاریخ مصرف گذشته به ایالات آمریکایی

به گزارش وبلاگ بام شهر، در پی بحران کمبود تجهیزات پزشکی در آمریکا در بحبوحه شیوع کرونا، انبار اقلام پزشکی فدرال آغاز به ارسال تجهیزات پزشکی تاریخ مصرف گذشته یا معیوب به ایالات این کشور نموده است.

کرونا و مدیریت بحران واشنگتن؛ ارسال ماسک های تاریخ مصرف گذشته به ایالات آمریکایی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بام شهر، در پی تسریع شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا، روزانه اخباری در مورد کمبود شدید تجهیزات پزشکی از جمله ماسک و دارو در بیمارستان های این کشور منتشر می گردد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به همین دلیل گزارش کرد که ماسک ها، دستکش ها، ونتیلاتورها (دستگاه های تنفس مصنوعی) و دیگر تجهیزات ضروری پزشکی از انبارهای اقلام پزشکی فدرال آمریکا به بعضی ایالات و شهرهای آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا ارسال شده است و مسئله حیرت برانگیز اینجاست که این اقلام غیرقابل استفاده است.

طبق این گزارش، حدود شش هزار ماسک پزشکی ارسالی به ایالت آلاباما پوسیده بوده است و تاریخ انقضای آن مربوط به سال 2010 می شده است. از طرف دیگر بیش از 150 ونتیلاتور ارسالی به لس آنجلس نیز خراب بوده و احتیاج به تعمیر داشته است.

بنا به گفته مقام های ایالتی، بندهای ماسک های پزشکی ارسالی به اورگان نیز فاسد شده بود و همین امر مشکلاتی را در قابلیت ارتجاعی این ماسک ها به وجود آورده است به طوریکه می تواند کادر پزشکی را در معرض بیماری قرار دهد.

چارلز بویل سخنگوی کیت براون فرماندار ایالت اورگان در یک پیغام ایمیلی در مورد محموله های پزشکی ارسالی گفت: چندین محموله ای که ما از انبار راهبردی ملی دریافت کردیم، منقضی شده بود و در حالیکه به ما گفته شده بود این تجهیزات منقضی شده برای مقابله با ویروس کووید-19 قابل استفاده است، اما این تجهیزات قابل استفاده در محیط پزشکی نیست.

وی ادامه داد که بعضی از این تجهیزات بیش از یک دهه پیش در زمان شیوع ویروس آنفولانزا H1N1L خریداری شده و ماسک هایی در میان محموله های ارسالی به ایالات آمریکا وجود دارد که مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا پیشتر، اعلام نموده بود از نظر ارتجاعی مشکل دارند و قابل استفاده نیستند و به همین دلیل این تجهیزات بین کادر پزشکی توزیع نمی گردد.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، کمبود تجهیزات محافظتی همچون گان و ماسک جراحی، پزشکان و کادر درمان آمریکا را در معرض خطر قرار داده است. از طرف دیگر، با تسریع شیوع ویروس کرونا در آمریکا، ایالات این کشور با کمبود ونتیلاتور روبه رو شده اند.

در هفته های اخیر، تعداد زیادی از فرمانداران آمریکا به تأخیر در دریافت تجهیزات ضروری پزشکی از انبار راهبردی ملی آمریکا اعتراض نموده اند و می گویند در بسیاری از موارد، تجهیزات پزشکی ارسال شده به این ایالات بسیار کمتر از آنچه که درخواست نموده اند، بوده است

طبق این گزارش، منطقه مونتگومری آلاباما نیز شش هزار ماسک پزشکی که مشکل پوسیدگی بند داشته، دریافت نموده بود و یک هفته بعد این ماسک ها جایگزین شدند.

گاوین نیوسام فرماندار ایالت کالیفرنیا نیز بیان کرد که انبار راهبردی ملی فدرال، حدود 170 ونتیلاتور که احتیاج به تعمیر داشته را به لس آنجلس ارسال نموده است و این ونتیلاتورها برای تعمیر به یک شرکت ارسال شده است.

در نیوهمپشایر، یک هیأت کنگره ای در نامه ای به وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا بیان کردند که بسیاری از تجهیزاتی که به این ایالت ارسال شده، منقضی شده است و بیش از شانزده هزار دستکش لاتکس ارسالی به این ایالت به دلیل حساسیت ها به لاتکس قابل استفاده در مجموعه پزشکی نیست.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا اواخر ماه گذشته اعتراف کرد که بعضی از اقلام موجود در انبارهای پزشکی فدرال منقضی شده است اما به هرحال به واسطه تقاضای فوری ناشی از شرایط اضطراری عمومی (شیوع) کووید-19، به بیمارستان ها ارسال شده است.

آمریکا در حال حاضر با 277 هزار و 522 فرد آلوده به کرونا و هفت هزار و 403 مورد فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس ناشناخته در صدر کشورهای مبتلا به این ویروس قرار گرفته است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "کرونا و مدیریت بحران واشنگتن؛ ارسال ماسک های تاریخ مصرف گذشته به ایالات آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا و مدیریت بحران واشنگتن؛ ارسال ماسک های تاریخ مصرف گذشته به ایالات آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید