افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی در سال 99 به کجا رسید؟

به گزارش وبلاگ بام شهر، به گزارش تجارت نیوز، مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نیز به مانند کارگران همچنان منتظر اعلام افزایش حقوق خود در سال 99 هستند. در حال حاضر حداقل حقوق کارگران بیش از 1.5 میلیون تومان است و برای سال 99 با توجه به دو معیار تورم و سبد معیشتی خانوار افزایش خواهد یافت.

افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی در سال 99 به کجا رسید؟

هرچند طبق اعلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار بود در نیمه نخست فروردین ماه سال 99 میزان افزایش حداقل مزد کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی معین گردد اما این تصمیم گیری فعلا به تعویق افتاده است. باید در نظر داشت که با معین افزایش حقوق کارگران، مستمری بگیران تامین اجتماعی نیز از این قانون تبعیت خواهند کرد.

علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار گفته است: حداقل افزایش حقوق در سال 99 باید فاصله ایجاد شده بین سبد هزینه معیشت خانوار در سال 97 و 98 یعنی یک میلیون و 180 هزار تومان باشد.

با این حال با توجه به تورم 35 درصدی در اسفند ماه سال 98 در صورتی که حداقل دستمزد به همین میزان افزایش یابد، این رقم برای سال آینده بیش از دو میلیون تومان خواهد شد. اما به نظر می رسد این رقم مورد تایید نماینده های کارگران نیست و آنها اصرار بر دستمزد 2.8 میلیون تومانی دارند. این درحالیست که به گفته آهنی، نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار پیشنهاد کارفرمایان افزایش 200 هزار تومانی حداقل مزد است که بدین ترتیب حداقل مزد به 1.7 میلیون تومان می رسد.

آیا در روزهای آینده حداقل مزد کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی معین و اعلام خواهد شد؟ رقم نهایی به پیشنهاد 2.8 میلیون تومانی کارگران یا 1.7 میلیون تومانی کارگران نزدیک خواهد بود؟ این بلاتکلیفی در میزان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی درحالیست که در صندوق های دیگر بازنشستگی نیز هنوز تصمیم نهایی برای همسان سازی مستمری بگیری اعلام نشده است.

منبع: تجارت نیوز

به "افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی در سال 99 به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی در سال 99 به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید