بازی جدید دولت برای صداوسیما، بسته های خبری رئیس جمهور را خودمان فراوری می کنیم شما فقط پخش کنید!

به گزارش وبلاگ بام شهر، تیم اطلاع رسانی دولت با فشار به صدا و سیما دنبال ایجاد یک بدعت جدید برای رییس جمهور است که تا به حال سابقه نداشته است.

بازی جدید دولت برای صداوسیما، بسته های خبری رئیس جمهور را خودمان فراوری می کنیم شما فقط پخش کنید!

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ بام شهر، تیم اطلاع رسانی دولت با فشار به صداوسیما دنبال ایجاد یک بدعت جدید برای رئیس جمهور است که تا به حال سابقه نداشته است؛ این تیم بعد از آنکه در تحمیل بعضی مستند های خاص خود به رسانه ملی ناکام ماند و بعضی پروژه های عملیات روانی آن بازنده شد حالا بدنبال آن است تا بسته های خبری آقای رئیس جمهور در مراسم مختلف را خود تهیه و تدوین کند و فقط صداوسیما پخش نماینده باشد.

بنا بر این گزارش، تذکری که از سوی رئیس جمهور به صداوسیما داده شده است و واعظی هفته پیش آن را رسانه ای کرد نیز در همین زمینه بوده و رئیس جمهور خواهان پخش بسته های تبلیغاتی و خبری ویژه خود به جای آنچه به صورت معمول برای روسای جمهور مختلف گروه های مختلف خبری تلویزیون فراوری می نموده اند، شده است.

شاید مسئولین صداوسیما وقتی این همه آنتن زنده به دولتمردان در مراسم ها و شهرستان های مختلف اختصاص می دادند آن هم در حالی که در هیچ دولتی سابقه ای برای این کار با این حجم وجود نداشت باید فکر این لحظه را می کردند که رئیس دولت بقیه آنتن صدا و سیما را نیز برای خود طلب کند.

دولت از مدت ها قبل به دنبال راه اندازی شبکه تلویزیونی اختصاصی برای خود بوده است تا بتواند دیدگاه های سیاسی اش را در بزنگاه های کشور به افکار عمومی منتقل کند، اما به دلیل محدودیت های قانون اساسی این کار میسر نبوده و نشده است.

وادادگی صدا و سیما هم حکایت دیگر ماجراست که دائم برای دولت رپرتاژ می رود و آنتن زنده خود را بی حساب و کتاب در اختیار روحانی و دولتمردانش قرار می دهد، در حالی که افکار عمومی از رسانه ملی توقع دارند درد ها و نقدهایشان را بیان کند.

به عنوان مثال در همین سفر سیستان و بلوچستان رئیس جمهور، رسانه ملی به گونه ای سفر را برجسته کرد و پوشش داد که گویی حسن روحانی به محروم ترین و بدترین نقطه سیل زده رفته است در حالی که چابهار و منطقه آزاد باصفای آن در این فصل میزبان رئیس جمهور بود تا سفر به نام سیل و سیل زدگان باشد و به کام دولتمردان!

منتقدین معتقدند آقای رئیس جمهور در پیچ و خم های اصلی کشور معمولا به میدان نمی آید یا آنگونه دوست دارد کاملا یک طرفه و مونولوگ با مردم حرف می زند و اجازه نمی دهد نماینده یا نمایندگانی از رسانه ملی با او گفت وگویی حتی نرم انجام دهند و بعنوان مثال در ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی نخست وزیر کانادا گوی سبقت را از رئیس جمهور ما در همدردی با بازماندگان ربوده بود.

خبر های موثق حکایت از آن دارد که تا الان رئیس صدا و سیما این درخواست را نپذیرفته و گفته است ما برای هیچ یک از سران قوا چنین رویه ای نداریم حتی برای خبر رهبری نیز گروهی از خود صداوسیما این کار را انجام می دهند و چنین درخواستی یک بدعت است و نوعی انحصارگرایی به شمار می رود.

رئیس دفتر رییس جمهور، اما بعد از مقاومت علی عسکری فشار را به حداکثر رسانده و تاکید نموده است یا همان بسته خبری فراوری شده ما را پخش کنید یا اصلا از رئیس جمهور خبری پخش نکنید.

یک کارشناس حوزه تبلیغات معتقد است حسن روحانی که از زمان ریاست جمهوری اش چند برابر روسای جمهور قبلی از آنتن صدا و سیما استفاده نموده است صدا و سیما را یک جا به عنوان شبکه تبلیغاتی دولت خود می پندارد و بعضی مشاورین وی کوشش دارند تا با طراحی های رسانه ای، ناکارامدی ها را پشت التهاب آفرینی ها پنهان نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بازی جدید دولت برای صداوسیما، بسته های خبری رئیس جمهور را خودمان فراوری می کنیم شما فقط پخش کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی جدید دولت برای صداوسیما، بسته های خبری رئیس جمهور را خودمان فراوری می کنیم شما فقط پخش کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید