تعدادی از روستاهای بلوچستان همچنان گرفتار سیل هستند

به گزارش وبلاگ بام شهر، مسئول گروه جهادی پیروانت ولایت از شناور بودن تعدادی از روستا ها در سیل خبر داد و گفت: تا اتمام خرابی های ناشی از سیل در تمامی روستا های خسارت دیده که امکان دسترسی به آن ها وجود دارد، در حال خدمت رسانی هستیم.

تعدادی از روستاهای بلوچستان همچنان گرفتار سیل هستند

جمال شاهدوست، مسئول گروه پیروان ولایت استان سیستان و بلوچستان در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه وبلاگ بام شهر در خصوص آخرین شرایط مناطق سیل زده بلوچستان گفت: هوا رو به سردی است و گذراندن شب ها برای مردم سخت تر شده است. آن دسته از روستائیانی که خانه شان ویران شده و بیشتر در تنگنای بیشتری هستند و مسائلشان ورای دیگران است.

شاهدوست در ادامه گفت: به لطف خدا در 85 درصد قسمت های جنوبی استان آب تخلیه شده مگر آن نواحی که خیلی گودتر از بقیه مناطق بودند. می توان گفت که تقریبا تمامی آب فروکش کرده و آب منازل به کمک گروه های جهادی در حال تخلیه شدن است.

مسئول گروه پیروان ولایت افزود: حدود 80 درصد منازل از آب خلاصی پیدا کرده اند و هنوز تعدادی باقی مانده که آن هم تا چند روز آینده به اتمام می رسد. مشکل اصلی که در منطقه به چشم می آید، خانواده هایی است که منازلشان نابود شده و سرمای هوا هم به مسائلشان می افزاید. متاسفانه به محصولات کشاورزان آسیب های زیادی وارد شده که تا حد زیادی غیر قابل جبران است. حدود 27 هزار هکتار زمین از سیل آسیب دیده اند.

وی گفت: مردم از کمبود وسایل گرمایشی رنج می برند. دانش آموزان لوازم التحریرهایشان را از دست داده اند و مواد غذایی و بهداشتی به حد کافی وجود ندارد. اما مشکل اصلی آن ها نیاز به پوشاک گرم و مواد غذایی است که حتی خیلی از روستا ها به دلیل صعب العبوری راستا ها هنوز امدادرسانی نشده است.

جمال شاهدوست تاکید کرد: گروه جهادی ما در حوزه کشاورزی در حال بررسی میزان خسارات و ایده پردازی برای رفع مسائل کشاورزان هستیم. در حوزه امدادرسانی به پخت و توزیع غذا، لباس های گرم و پتو پرداختیم. همچنین به لایروبی و گل روبی معابر و راه های دسترسی به روستا ها رسیدگی کردیم.

مسئول گروه جهادی پیروانت ولایت در سرانجام گفت: در تمامی روستا های خسارت دیده که امکان دسترسی به آن ها وجود دارد، اعضای گروه پیروان ولایت حضور مستمر داشته و تا اتمام خرابی های ناشی از سیل در حال خدمت رسانی هستیم. اما متاسفانه از لحاظ مالی مشکل زیادی داریم. بیشتر منابع مالی ما از محل کمک های مردمی تامین می شود. مخصوصا روستا هایی که راه ورود به آن ها باز نشده هنوز امداد رسانی نشده و با اینکه از ستاد اجرایی فرمان امام و سپاه اقلامی به منطقه آورده می شود، اما نیاز بیشتری به کمک های مردمی داریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تعدادی از روستاهای بلوچستان همچنان گرفتار سیل هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعدادی از روستاهای بلوچستان همچنان گرفتار سیل هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید