جزئیات جذب 3000 نیروی جدید در وزارت بهداشت

به گزارش وبلاگ بام شهر، محمدباقر نوبخت در گفت و گویی که در صفحه اینستاگرام خود در رابطه با شرایط کادر درمان داشت، درخصوص پرسش های مطرح شده درباره پرداخت فوق العاده ویژه کارکنان وزارت بهداشت گفت: اگر منظور فوق العاده شغل موضوع فصل هشتم آیین نامه مصوب هیئت امناست، از ابتدای اسفند ماه به همراه سایر اقلام این فصل به میزان 50 درصد اضافه شده است، همچنین دستورالعمل پرداخت فوق العاده خدمات ارزنده کرونا در حال تهیه است و به زودی پرداخت می گردد.

جزئیات جذب 3000 نیروی جدید در وزارت بهداشت

به گزارش ایسنا، وی درخصوص آزمون استخدامی برای استخدام کارکنان جدید و تبدیل شرایط کارکنان شرکتی و قراردادی شاغل نیز گفت: اخیرا به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شد تا 4000 نفر از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال گذشته تا آخر اردیبهشت به کارگیری شوند تا امکان استفاده از مابقی ظرفیت ازمون استخدامی فراهم گردد.

نوبخت اضافه کرد: اخیرا برای جذب 2280 نفر به صورت قراردادی تامین اعتبار شده و برای حدود 3هزار نفر دیگر هم پس از آنالیز های لازم در ماه های آینده تامین اعتبار خواهد شد و به مرور جذب خواهند شد.

به گفته وی این نیرو های قراردادی از بین آن دسته از افرادی که حد نصاب آزمون قبلی را به دست آورده اند، انتخاب می شوند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه یادآور شد که استخدام ها در نظام سلامت کشور متناسب با ساخت و ساز ها در این بخش نبوده است و حتما نسبت به گسترش استخدام ها در بخش سلامت کشور اقدام خواهیم کرد.

معاون رئیس جمهور گفت: با توجه به اینکه کارکنان شرکتی شاغل ارتباط استخدامی با وزارت بهداشت ندارند امکان تبدیل شرایط آن ها وجود ندارد و در صورت پذیرفته شدن در آزمون استخدامی رقابتی امکان جذب آن ها وجود دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: شاغلان قراردادی در نظام سلامت کشور تا 80 درصد از امتیازات لحاظ شده در فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری بهره مند خواهند شد و همچنین آنالیز های لازم انجام خواهد شد تا برای پرسنل شرکتی وزارت بهداشت که رابطه استخدامی با این وزارت خانه ندارند، اقدامات لازم لحاظ گردد.

نوبخت در ادامه با اشاره به تخصیص 10 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در امسال گفت: در سال گذشته حدود 5 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی لحاظ شده بود که در امسال این رقم تقریبا دو برابر شده است. همچنین 1300 میلیارد تومان نیز برای بیمه تکمیلی بازنشستگان در نظر گرفته شده است.

نوبخت یادآور شد که به زودی با حضور نمایندگان تشکل های ذی ربط در بخش بهداشت و درمان مسائل و کمبود های این بخش آنالیز و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

منبع: فرارو

به "جزئیات جذب 3000 نیروی جدید در وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جذب 3000 نیروی جدید در وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید