دادکان: تصمیم AFC سیاسی بود

به گزارش وبلاگ بام شهر، رئیس سابق فدراسیون فوتبال می گوید مسوولان AFC با ترفند دریافت میزبانی از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا به دنبال این هستند بازی ایران و بحرین در مقدماتی جام جهانی در کشور ثالث برگزار گردد.

دادکان: تصمیم AFC سیاسی بود

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ بام شهر، محمد دادکان در گفت وگو با ایسنا، درباره بحث محرومیت نمایندگان ایران از میزبانی برابر رقبا در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: یک ماه و نیم قبل درباره این موضوع صحبت نموده بودم و گفته بودم وقتی پنج هفته لیگ تعطیل می گردد و مسئولان فوتبال کشور می گویند به خاطر امنیت بازی ها را لغو نموده اند این مسائل دلیلی می گردد که مسئولان AFC از آن به عنوان بهانه استفاده نمایند تا مسائلی را برای فوتبال ما ایجاد نمایند. ما در درجه اول خودمان چنین مسئله ای را درست کردیم و گفتیم در استادیوم های ما امنیت وجود ندارد و بازی ها را به همین خاطر لغو کردیم. در آن موقع مدیران باشگاه ها کجا بودند که بگویند بازی ها را لغو نکنید و بگذارید با تعداد تماشاگر کم بازی کنیم؟ نباید با این گونه حرف ها و تصمیم ها گزک به دست کمیته مسابقات AFC می دادیم.

وی اضافه نمود: آنها که تصمیم دریافتد نمایندگان ایران برابر رقبا در لیگ قهرمانان آسیا میزبانی ننمایند هدفشان تنها این نیست، آنها به دنبال این هستند که در ملاقات ایران برابر بحرین مشکل ایجاد نمایند چون بحرین با ایران هم گروه است و می خواهند کاری نمایند که تیم ملی بحرین برای بازی به تهران نیاید. الان نباید به فکر موضوع باشگاه ها باشیم بلکه از الان باید به فکر چاره باشیم که در دو ملاقات حساس مقدماتی جام جهانی تیم ملی بتواند از رقبای خود میزبانی کند. آنهایی که تصمیم دریافتد باشگاه های ما میزبان نباشند هدفشان همان بازی های مقدماتی جام جهانی است چون می خواهند از گروه ما بحرین و عراق به دور بعد صعود نمایند. باشگاه های ما هیچ کدام نمی تواند در آسیا به قهرمانی برسند چون واقعا کار سختی است اما تیم ملی ما شانس دارد به جام جهانی برود و مردم ایران را شاد کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تصمیم کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا را سیاسی قلمداد می نماید یا خیر گفت: بله! این تصمیم سیاسی است چون کشور ما امنیت دارد و بازی های خیلی مهمی را هم می تواند برگزار کند اما ما خودمان با کج اندیشی ها به رقبا گزگ دادیم. الان هر تیمی به ایران بیاید به نحو احسن بازی اش برگزار می گردد و مسئله ای وجود ندارد. آنها که چنین تصمیمی دریافتد از نابخردی های خودمان استفاده می نمایند. ما لیگمان را پنج هفته تعطیل کردیم و الان همین مساله باعث شد رقبا سوء استفاده نمایند و میزبانی را از باشگاه های ایرانی بگیرند. باز هم تاکید می کنم فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش باید بدانند هر کاری الان در کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام می گردد برای این است که میزبانی ایران برابر بحرین و عراق را بگیرند. آنها به فکر لیگ قهرمانان آسیا نیستند و هدفشان مقدماتی جام جهانی است. الان نکته ای که فوتبال ایران را با خطر مواجهه نموده، مقدماتی جام جهانی است.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از صحبت هایش درباره این که گفته می گردد به خاطر ضعف در دریافت کرسی در کمیته های کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال ایران متضرر شده است گفت: بله! همین طور است. من هم با این موضوع موافق هستم. اگر پست های مهم را به دست می آوردیم الان شرایط فرق می کرد. اما باز هم تاکید می کنم این که ما خودمان بازی های لیگ را به تعویق انداختیم بهانه به دست کمیته مسابقات AFC داد. اگر خاطرتان باشد همان زمان مسئولان فدراسیون می گفتند به خاطر مسائل امنیتی، بازی ها برگزار نمی شوند. مسئولان AFC همین اظهارنظرها را به کمیته مسابقات می برند و درباره ایران تصمیم می گیرند. برای من سوال است آن موقع مدیران باشگاه ها کجا بودند که بگویند حیثیت ملی زیر سوال است؟ الان بعضی می گویند مقدماتی جام جهانی زیر نظر فیفا برگزار می گردد و مسئله ای از این بابت نیست اما AFC در این موارد اعمال نظر می نماید. وقتی ببیند ما مسائل این چنینی داریم به راحتی به فیفا می گوید بازی ایران و بحرین در کشور ثالث برگزار گردد. از امروز باید به دنبال فیفا باشیم که برای بازی ایران و بحرین مسئله ای ایجاد نگردد.

دادکان در پاسخ به این سوال که آیا تهدید کناره گیری نمایندگان ایران از لیگ قهرمانان آسیا تصمیم درستی است یا خیر اظهار کرد: وقتی اعتراض می کنیم تاثیر دارد. این که آنها اعتراض ما را بپذیرند یا خیر مساله دیگری است. در دوره مدیریت من می خواستند یک داور عرب را برای بازی تیم ملی انتخاب نمایند که من گفتم اگر این داور انتخاب گردد ما تیم را به زمین نمی فرستیم، همین موضوع هم سبب شد داور مسابقه را تغییر دادند.

وی در پاسخ به این سوال که شرکت نکردن در لیگ قهرمانان آسیا چه تبعاتی برای فوتبال ایران به همراه خواهد داشت گفت: شما وقتی تصمیم می گیرید باید تبعات آن را بپذیرید. محتمل است ما را جریمه نمایند یا حتی یک یا دو باشگاه ما را محروم نمایند اما شما وقتی داخل یک استخر می پرید قاعدتا خیس می شوید اما به نظر من خیلی دیر در این زمینه اقدام کردیم. همان زمانی که لیگ را تعطیل کردیم باید متوجه می شدیم تصمیم ما تبعاتی در پی خواهد داشت.

وی در سرانجام درباره این که آیا مهدی تاج به عنوان عضو کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا می تواند کمکی به فوتبال ایران بکند یا خیر گفت: آقای تاج باید کوششش را انجام دهد و فدراسیون هم باید کوشش کند که این رای برگردد. اگر این رای برنگردد، ترفندی که آنها به دنبالش هستند تا بازی ایران و بحرین را به خارج از ایران منتقل نمایند اجرا می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دادکان: تصمیم AFC سیاسی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادکان: تصمیم AFC سیاسی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید