وعده انتخاباتی بلومبرگ میلیاردر به سیاهپوستان آمریکا

به گزارش وبلاگ بام شهر به نقل از رویترز، مایکل بلومبرگ روز یکشنبه متعهد شد که با پیشبرد حقوق مالکیت خانه ها و کسب و کارها و سرمایه گذاری در محله های فقیر آمریکا، از شکاف طبقاتی میان آمریکاییان سیاه پوست و سفیدپوست می کاهد.

وعده انتخاباتی بلومبرگ میلیاردر به سیاهپوستان آمریکا

بلومبرگ که با تأخیر به عرصه رقابتها برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا پیوست، با صرف ثروت بیکران و شخصی خود برای تبلیغات در سرتاسر آمریکا در حال جلب هرچه بیشتر افکار عمومی است.

با این حال میزان حمایت رأی دهندگان در سراسر آمریکا و همچنین آمریکاییان آفریقایی تبار از این میلیاردر و شهردار پیشین نیویورک کمتر از نامزدهای پیشتاز این رقابتها یعنی برنی سندرز، جو بایدن و الیزابت وارن است.

دلیل توجه ویژه نامزدهای دموکرات به جلب حمایت و آرای آمریکاییان آفریقایی تبار آن است که این گروه نژادی نزدیک به یک چهارم رأی دهندگان دموکرات را تشکیل می دهند و از این رو می توانند نقشی معین نماینده در شکست دونالد ترامپ جمهوریخواه در انتخابات ماه نوامبر ایفا نمایند.

یک روز پیش از سالروز کشته شدن مارتین لوترکینگ یکی از رهبران برجسته حقوق مدنی سیاهپوستان در آمریکا، مایکل بلومبرگ در یک سخنرانی از پیش تنظیم شده در شهر تولسا، ایالت اوکلاهاما گفت که طرح های وی به یک میلیون آمریکایی سیاه پوست یاری خواهد نمود که ظرف ده سال آینده صاحب خانه شوند و همچنین شمار کسب و کارهای متعلق به سیاهپوستان افزایش یابد.

شهردار پیشین کلانشهر نیویورک همچنین وعده پیاده سازی یک برنامه 70 میلیارد دلاری برای مبارزه با فقر در 100 محله محروم را داد. وی در این باره گفت: تنها با کوشش های امروزی برای قانونی کردن حقوق برابر، شما [نمی توانید] صدها سال دزدی و بهره کشی را تغییر دهید.

لازم به ذکر است که طبق یافته های محققان در فدرال رزرو، دارایی خانوارهای سفیدپوست آمریکایی به طور متوسط شش برابر دارایی خانوارهای سیاه پوست در سال 2016 بوده است؛ یک اختلاف بزرگ طبقاتی که از اوایل دهه 1960 میلادی و به رغم کوشش های ظاهراً قانونی برای ممنوع ساختن تبعیض به قوت خود باقی است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وعده انتخاباتی بلومبرگ میلیاردر به سیاهپوستان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده انتخاباتی بلومبرگ میلیاردر به سیاهپوستان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید