کاهش دما و رگبارهای پراکنده، پیش بینی هواشناسی برای دو روز آینده

به گزارش وبلاگ بام شهر، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده باران در بعضی مناطق کشور طی دو روز آینده اطلاع داد و گفت: از روز یکشنبه هفته آینده (11 خردادماه) کاهش محسوس دما در بعضی مناطق کشور خواهیم داشت.

کاهش دما و رگبارهای پراکنده، پیش بینی هواشناسی برای دو روز آینده

ایسنا: صادق ضیاییان با اشاره به این که طی دو روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان بارش پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می دهد، اظهار کرد: به تدریج با شمالی شدن جریان ها روی دریای خزر در غرب سواحل بارش و کاهش نسبی دما رخ می دهد.

وی ادامه داد: فردا (4 خردادماه) در سواحل دریای خزر، شمال غرب برخی مناطق غرب، دامنه های شرقی زاگرس در استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

ضیاییان با بیان این که روز دوشنبه (5 خردادماه) بارش در این مناطق کاهش می یابد و فقط در شمال غرب و سواحل شمالی بارش پراکنده رخ می دهد، اظهار کرد: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (6 و 7 خردادماه) در استان های گیلان، مازندران و قزوین همچنین در دامنه های زاگرس مرکزی واقع در استان های مرکز و غرب اصفهان بارش پراکنده خواهیم داشت.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روزهای آدینه و شنبه (9 و 10 خردادماه) در سواحل شمالی کشور و اردبیل وزش باد جنوبی و افزایش محسوس دما و روز یکشنبه (11 خردادماه) کاهش محسوس دما پیش بینی می گردد.

ضیاییان با بیان این که در سایر مناطق کشور تا اواسط هفته آینده فرایند افزایش تدریجی دما خواهیم داشت، اظهار کرد: فردا (4 خردادماه) دریای خزر روبرو است.

وی در سرانجام درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده، گفت: آسمان تهران فردا (4 خردادماه) قسمتی ابری در برخی ساعات وزش باد، در بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 21 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (5 خردادماه) نیز قسمتی ابری همراه با وزش باد شدید و احتمال گردوخاک با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: توریسم آنلاین

به "کاهش دما و رگبارهای پراکنده، پیش بینی هواشناسی برای دو روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش دما و رگبارهای پراکنده، پیش بینی هواشناسی برای دو روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید