انتقاد شهردار قم به کم تحرکی در اجرای پروژه شهید کیوانفر

به گزارش وبلاگ بام شهر، خبرنگاران/قم شهردار قم نسبت به ناهماهنگی ها و موانع در احداث تقاطع غیر همسطح شهید کیوانفر به میدان امام(ره) انتقاد کرد.

انتقاد شهردار قم به کم تحرکی در اجرای پروژه شهید کیوانفر

سید مرتضی سقائیان نژاد یکشنبه شب در جلسه شورای ترافیک قم با ذکر این مطلب که شهرداری قم در رابطه با اجرای طرح شهید کیوانفر به خیابان امام دیگر پیشنهادی نداشته و کاملا خجالت زده مردم است، گفت: این نهاد به دلیل اختلاف ها، موانع و عدم همکاری ها دیگر هیچ اصرار و انگیزه ای برای احداث تقاطع غیرهمسطح کیوانفر به میدان امام(ره) در این شهر ندارد.

وی افزود: در کارنامه بنده به عنوان شهردار قم این طرح ناکام و بی نتیجه ثبت شده درحالی که تمام مصوبات در رابطه با آن اخذ شده بود؛ این طرح دیگر با اعتبارات پیش بینی شده ابتدای سال قابل اجرا نیست و باگذشت یک سال همچنان در مرحله کارشناسی واقع شده است.

سقائیان نژاد شرح داد: طرح تقاطع غیرهمسطح کیوانفر کارنامه شهرداری قم را سیاه کرده و پیشنهاد می شود مسئولان استانداری وقت خود را برای این طرح بی نتیجه اتلاف نکنند. کمیسیون ماده 5 در اجرای طرح تقاطع غیر همسطح کیوانفر به خیابان امام(ره) جایگاه قانونی ندارد.

شهردار قم با ذکر این مطلب که درصورتی که این طرح اجرا شود برای هماهنگی در هدایت ترافیک باید شورای ترافیک مصوبات لازم را تصویب کند، گفت: باید در این خصوص برنامه کاملی وجود داشت باشد.

در ادامه این جلسه نیز عبدالله جلالی رییس شورای اسلامی شهر قم نیز گفت: در رابطه با اصل اجرای تقاطع غیرهمسطح کیوانفر به خیابان امام(ره) تمام کارهای کارشناسی و تطابق با طرح های تفصیلی و ترافیکی شهر اجرا شده است.

عبدالله جلالی ابراز کرد: تنها مطلبی که در اجرای این طرح باقی مانده اخذ مصوبه شورای ترافیک برای انحراف ترافیکی در طول زمان عملیات عمرانی است. با تصویب انحراف ترافیکی این طرح دیگر مانعی در آغاز عملیات عمرانی این تقاطع در شهر قم باقی نخواهد ماند.

در ادامه جلسه حسن بختیاری نایب رییس شورای اسلامی شهر قم نیز با ذکر این مطلب که در هیات حل اختلاف بر اجرای این طرح تاکید شده و شورای ترافیک صرفا مسئولیت نظارت بر اجرای این طرح را دارد، گفت: شورای شهر و شهرداری قم می خواستند در مساله گره گشایی ترافیکی یک اقدام ماندگار در شهر بر جای بگذارند که به نظر می رسد به نتیجه نخواهد رسید.

وی ابراز کرد: رای گیری مخفی در رابطه با اجرای طرح تقاطع غیرهمسطح کیوانفر به خیابان امام(ره) مغایر نظر شورای حل اختلاف و همراه با تبعات اجتماعی است. این طرح هم مطابق با طرح تفصیلی و هم طرح جامع ترافیک بوده و هیچ نیازی به مصوبه کمیسیون ماده 5 ندارد.

وی افزود: شورای حل اختلاف با تمام ایراداتی که داشته نسبت به اجرای این تقاطع نظر مثبت داده است. آن چیزی که امروز در اجرای این تقاطع محل بحث است مدیریت مقدار انحرافات ترافیکی می باشد و در اجرای اصل طرح اختلافی نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتقاد شهردار قم به کم تحرکی در اجرای پروژه شهید کیوانفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شهردار قم به کم تحرکی در اجرای پروژه شهید کیوانفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید