توجه به مسائل مردم در آنالیز لایحه بودجه 99 شهرداری شیراز

به گزارش وبلاگ بام شهر، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در آنالیز لایحه بودجه 99 شهرداری باید هم گرفتاری های مردم و هم به تأمین بودجه اداره شهر با هدف ارائه خدمات مطلوب به شهروندان را لحاظ کند.

توجه به مسائل مردم در آنالیز لایحه بودجه 99 شهرداری شیراز

به گزارش از ، سید عبدالرزاق موسوی در یکصد و نوزدهمین جلسه فوق العاده صحن علنی این شورا با اشاره به ارائه لوایح عوارضی شهرداری به شورا، گفت: به دلیل محدودیت های زمانی شورا در آنالیز لوایح و الزام قانونی برای تصویب بودجه در موعد مقرر، در این جلسه فوق العاده به آنالیز لوایح پرداختیم.

رئیس شورای شهر شیراز با بیان اینکه اعضا و کارشناسان این شورا، تا نیمه های شب گذشته به آنالیز لوایح مشغول بودند، تأکید کرد: آنالیز بودجه شهرداری به دلیل حساسیت و گستردگی، دقت حداکثری بر اساس اصول کارشناسی احتیاج دارد تا پس از اصلاح به تصویب برسد.

موسوی با اشاره به شرایط فعلی کشور و اداره شهرها، توضیح داد: همه ما هم شرایط و مسائل جدی معیشتی مردم را می دانیم و هم افزایش شدید هزینه های شهرداری را به دلیل تورم؛ به همین دلیل انتظار می رود که تمام مجموعه هایی که با مسائل مالی و در واقع بیت المال سر و کار دارند با وسواس و حساسیت عمل نمایند.

نایب رئیس شورای عالی استان ها با یادآوری مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال های قبل گفت: متأسفانه با تصمیم مجلس گذشته همان اندک کمکی که دولت به شهرداری ها می کرد نیز حذف و فشار مضاعفی بر دوش مردم و شهرداری گذاشته شد.

او تأکید کرد: در این شرایط که برای اداره شهرها، بودجه شهرداری باید با پول مردم تأمین گردد، هدف و کوشش شورای شهر شیراز این است که هم گرفتاری های مردم را لحاظ کنیم و هم تأمین بودجه اداره شهر با هدف ارائه خدمات مطلوب به شهروندان.

موسوی در خاتمه اظهار امیدواری کرد که بودجه سال 99 شهرداری بتواند به اداره مطلوب شهر شیراز در شرایط سخت مالی فعلی بیانجامد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "توجه به مسائل مردم در آنالیز لایحه بودجه 99 شهرداری شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه به مسائل مردم در آنالیز لایحه بودجه 99 شهرداری شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید