ماموریت های پیش روی نبی پس از حضور دوباره در فدراسیون فوتبال، گره هایی که باید باز شوند

به گزارش وبلاگ بام شهر، فدراسیون فوتبال شرایط مناسب و عادی ندارد و همین موضوع سرپرست فدراسیون را به فکر تغییر سرپرست دبیرکلی انداخت تا حالا ماموریت های مهمی پیش روی نبی باشد.

ماموریت های پیش روی نبی پس از حضور دوباره در فدراسیون فوتبال، گره هایی که باید باز شوند

به گزارش وبلاگ بام شهر، مهدی محمدنبی پس از 6 سال بار دیگر به فدراسیون فوتبال بازگشت. پس از استعفا از دبیرکلی فدراسیون و سپردن صندلی داغ مدیریت اجرایی فدراسیون به علیرضا اسدی، او حالا به عنوان سرپرست دبیرکلی انتخاب شد.

ابراهیم شکوری 17 ماه در حالی سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال بود که نه انتخابش به عنوان سرپرست قانونی بود و نه طبق اساسنامه شرایط حضور در این سمت را داشت. شرایط فدراسیون فوتبال آنقدر بغرنج بوده که بهافرایند تصمیم به تغییر دبیرکل گرفته و در تعطیلات نوروز نبی را جایگزین شکوری کرد. به نظر می رسد موضوع دبیرکلی نبی در اولین جلسه هیئت رئیسه مطرح شود و تا آن زمان او سرپرستی این حوزه مهم را در اختیار دارد آن هم با چالش های فراوانی که پیش روی فدراسیون فوتبال است و نبی ماموریت های سنگینی پیش رو دارد.

موضوع اساسنامه فدراسیون فوتبال و اصلاح آن برنامه مهم فدراسیون است که فیفا بر آن تاکید دارد. در این زمینه نیاز است مکاتباتی با فیفا صورت بگیرد و صحبت هایی در این باره شود که حضور نبی به عنوان فردی که چنین تجربه ای را به عنوان دبیر کل داشته، می تواند فرایند کار را تسریع ببخشد. از طرفی فدراسیون فوتبال با مسائل عدیده اقتصادی روبرو است و مسئله پفراینده ویلموتس هم نیاز به پیگیری مرتب دارد.

فدراسیون فوتبال روزهای سخت اقتصادی را پشت سر می گذارد و همین مسئله چالش های فراوانی را برای حوزه ریاست و دبیرکلی ایجاد کرده است. کار به جایی رسید که حتی حقوق پایان سال کارمندان فدراسیون عقب افتاد.

در پس تمام این اتفافات، بحث برگزاری انتخابات به انجام خواهد رسید. انتخاباتی که برگزاری آن به عهده دبیرکل است و باید در این زمینه مجمع فدراسیون فوتبال را برای برگزاری انتخابات تشکیل دهد. ماموریتی که تکلیف فدراسیون فوتبال را معین خواهد کرد و با لغو انتخابات 25 اسفندماه 98 این انتظار در جامعه فوتبال و مجمع این فدراسیون وجود دارد که پس از اصلاح اساسنامه هرچه سریع تر انتخابات برگزار شود.

در واقع اصلاح اساسنامه و متعاقب آن برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال، تلاش برای رفع مسائل (چه اقتصادی و چه غیر اقتصادی) و ایجاد تعامل بیشتر با گروه های مختلف و مسئولان ذیربط، مواردی است که سرپرست فدراسیون فوتبال را به سمت تغییر سرپرست دبیرکلی سوق داد تا بلکه در این شرایط تجربه نبی به کار فدراسیون بیاید. اینها البته گره هایی است که با تلاش جمعی باید آنها را باز کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ماموریت های پیش روی نبی پس از حضور دوباره در فدراسیون فوتبال، گره هایی که باید باز شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموریت های پیش روی نبی پس از حضور دوباره در فدراسیون فوتبال، گره هایی که باید باز شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید