محکومیت پرسپولیس توسط فیفا

به گزارش وبلاگ بام شهر، فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، باشگاه پرسپولیس را در پرونده ماریو بودیمیر محکوم کرد.

محکومیت پرسپولیس توسط فیفا

به گزارش وبلاگ بام شهر به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، فیفا روز چهارشنبه، رأی خود را برای شکایت ماریو بودیمیر پس از بررسی لایحه دفاعیه پرسپولیس صادر کرد. این رأی از سوی امیرعلی حسینی، مدیر امور بین الملل باشگاه دریافت و فوراً متن کامل رأی ترجمه و در اختیار مدیرعامل باشگاه قرار گرفت.

انصاری فرد هم ضمن تأکید بر رسانه ای نشدن رأی صادره بعد از برد پرسپولیس مقابل شهر خودرو، حکم فیفا را فاش نکرد و فقط شکایت کالدرون به فیفا را با توجه به سوالات مطروحه در جمع وبلاگ بام شهر اعلام داشت.

بر اساس حکم فیفا، باشگاه پرسپولیس به پرداخت 475 هزار یورو به بودیمیر بابت مطالبات قرارداد فصل گذشته و قرارداد فصل جاری محکوم شده است.

بنا بر اعلام روابط عمومی باشگاه پرسپولیس جزئیات رأی فیفا به شرح ذیل است:

باشگاه پرسپولیس برای پرداخت این بدهی 45 روز مهلت دارد و در صورتی که بدهی در مهلت تعیین شده پرداخت نگردد، پرسپولیس از جذب بازیکن داخلی و خارجی در سه پنجره نقل و انتقالاتی محروم می گردد، اما این محرومیت در هر بازه زمانی به محض تسویه بدهی مرتفع می گردد.

باشگاه پرسپولیس بابت فصل گذشته، 148 هزار یورو به علاوه پنج درصد سود (غرامت) تا روز تسویه بدهی محکوم شده است.

بدهی 148 هزار یورویی مربوط به پنج حقوق ماهانه بودیمیر در نیم فصل دوم فصل گذشته (از 19 ژانویه تا 23 جون 2019) بوده که شامل یک قسط 25 هزار یورویی، سه قسط 26 هزار یورویی و یک قسط 19 هزار یورویی بوده است. بودیمیر بابت فصل قبل دریافتی اندکی داشته و به خاطر پنج حقوق و قسط معوق خود به فیفا شکایت کرد.

بودیمیر با استناد به حقوق معوقه خود با طرح شکایت به فیفا ضمن فسخ قرارداد یکطرفه، مطالبات قرارداد این فصل خود را هم طلب کرده است. فیفا نیز مابه التفاوت قرارداد این فصل بودیمیر با پرسپولیس و قرارداد بودیمیر با تیم لوکوموتیو کرواسی را محاسبه و باشگاه پرسپولیس را به پرداخت 327 هزار یورو بابت فصل 2019/20 محکوم کرده است. به همین دلیل بودیمیر اصل قرارداد خود با تیم کنونی اش را به فیفا ارائه کرده بود تا آن ها محاسبه لازم را داشته باشند. او حتی برای نشان دادن حسن نیت خود قراردادشد با تیم ماقبل پرسپولیس را هم به فیفا ارائه کرده بود.

همچنین باشگاه پرسپولیس علاوه بر این 327 هزار یورو بایستی سود و غرامت پنج درصدی، از پانزدهم اکتبر 2019 تا روز پرداخت هم به این بازیکن پرداخت کند.

کمیته حل اختلاف فیفا هر گونه شکایت دیگری را از بودیمیر را سلب و از وی خواسته شماره حساب خود را فوراً به پرسپولیس ایمیل کرده و از پرسپولیس خواسته مدارک و شواهد پرداختی را به فیفا ارائه کند.

بر اساس رأی کمیته حل اختلاف فیفا اگر پرسپولیس پس از طی سه پنجره محرومیت تقل و انتقالاتی بدهی را تسویه نکند، کمیته انضباطی فیفا تصمیمات بعدی را اتخاذ خواهد کرد.

قائم مقام کمیته حل اختلاف فیفا از آمریکا و دو همکار و وکیل هلندی فیفا، قاضی این پرونده بوده اند.

طبق اعلام کمیته حل اختلاف فیفا، این رأی می تواند تا 10 روز پس از ابلاغ به کمیته انضباطی فیفا تسلیم گردد و در غیر اینصورت، رأی به صورت قطعی درمی آید و طرفین حق خود را در خصوص استیناف خواهی از خود سلب خواهند داشت.

منبع: جام جم آنلاین

به "محکومیت پرسپولیس توسط فیفا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محکومیت پرسپولیس توسط فیفا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید