AFC تحت تاثیر کشورهای عربی زور می گوید، مشکل باید ریشه ای حل شود

به گزارش وبلاگ بام شهر، به گزارش خبرنگار مهر، شوک بزرگی که به فوتبال ایران وارد شد، سلب امتیاز میزبانی از تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا بود که فوتبال ایران در واکنش به این موضع AFC از حضور در این مسابقات انصراف داد.

AFC تحت تاثیر کشورهای عربی زور می گوید، مشکل باید ریشه ای حل شود

رحمان رضایی در مصاحبه با خبرنگار مهر در این خصوص گفت: اگر نگوییم AFC بازی کشورهای عربی را خورده، باید گفت این کنفدراسیون تحت تأثیر کشورهای صاحب نفوذ و ثروتمند عربی چنین تصمیم ظالمانه ای را علیه فوتبال ایران گرفته است. تصمیمی که هیچ مبنای منطقی ندارد.

ملی پوش پیشین فوتبال کشورمان بیان داشت: عربستانی ها با ما مشکل سیاسی دارند و از همین رو از چند سال پیش تیم های آنها به ایران نمی آمدند. آنها اعمال نفوذ کردند تا بقیه آسیا را هم با خود همراه کنند و حالا به هدف و مقصودشان رسیدند.

وی اضافه نمود: اگر روزی که عربستانی ها مقابل ما جبهه گرفتند فوتبال ما موضع محکمی مقابل آنها می گرفت، کار به اینجا نمی کشید که آنها همه آسیا را علیه ما تحریک کنند. به نظر من گذشته از اینکه حالا فوتبال ایران با انصراف از حضور در این مسابقات واکنش مناسبی نشان داده، باید با مصاحبه و دیپلماسی قوی این مشکل به صورت ریشه ای و اساسی حل شود.

رضایی در ادامه بیان داشت: امروز روزی است که تصمیم سازان فوتبال ایران به هیچ وجه نباید مقابل زورگویی های کنفدراسیون فوتبال آسیا کوتاه بیایند که اگر چنین شود، فردا باید باج های بیشتری در آسیا بدهیم. امروز باید بایستیم و حق مان را بگیریم. این حق فوتبال ایران است که بازی هایش را در خاک خودش برگزار کند. اگر این مشکل به ظاهر ورزشی را به صورت ریشه ای حل نکنیم به حیثیت ملی کشورمان در جهان لطمه وارد می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "AFC تحت تاثیر کشورهای عربی زور می گوید، مشکل باید ریشه ای حل شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "AFC تحت تاثیر کشورهای عربی زور می گوید، مشکل باید ریشه ای حل شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید